Blog

Kolporter Express zmienił nazwę na K-EX.

16 Sie 2010 | opublikował

Firma kurierska Kolporter Express zmieniła nazwę na K-EX.

Przypomnijmy, że K-EX ( dawniej Kolporter Express) zwyciężył w najnowszym rankingu firm kurierskich opublikowanym przez Rzeczpospolitą, w kategorii: „dynamika przychodów ze sprzedaży podstawowej”. Zwycięstwo w tym rankingu przyniosło firmie uzyskanie 341,8 procent dynamiki przychodów w 2009 roku w porównaniu z 2008 r.
K – EX to ogólnopolska firma kurierska, świadcząca usługi w zakresie przewozów ekspresowych i drobnicowych. Spółka posiada sieć 27 oddziałów terenowych zlokalizowanych na terenie całego kraju.
Spółka powstała 1 marca 2010 r. Wcześniej usługi kurierskie pod marką Kolporter Express świadczone były w ramach wydzielonego pionu Kolportera SA.
Zgodnie z nową strategią namingową zatwierdzoną przez Krzysztofa Klickiego dla należących do niego firm, marka Kolporter będzie używana wyłącznie przez spółki zajmujące się dystrybucją prasy, towarów FMCG i prowadzeniem sieci detalicznej. Są to dziedziny, z którymi tradycyjnie kojarzona jest marka Kolporter.

– Firmy, które działają w innych branżach mają dziś już tak mocną pozycję rynkową, że mogą budować własne, silne marki kojarzone wprost z usługami kurierskimi, budownictwem, targami, informatyką itp. – mówi Maciej Topolski, rzecznik prasowy Kolportera. – Na początku działalności tych biznesów wzmocnienie marką korporacyjną Kolporter było korzystne dla debiutujących na rynku spółek. Przyczyniało się też do wzmocnienia marki głównej. Dziś chcąc uniknąć rozmycia postrzegania marki Kolporter, postanowiliśmy zmienić nazwy wszystkich spółek, które nie działają w branżach tradycyjnie związanych z tą marką.Tagi: , , , ,